6,4 C
Warszawa
wtorek, 19 marca, 2024

Trump i Komentarze Mediów w USA – Agnieszka Marczak

26,463FaniLubię

Polityczne konsekwencje choroby każdego prezydenta USa mogą być olbrzymie, a zwłaszcza miesiąc przed wyborami. Do zakażenia doszło w czasie prezentacji kandydatki do Sądu Najwyższego, Amy Barrett. Byli wtedy obecni czołowi politycy partii republikańskiej i obecnego rządu. Zachorował nie tylko prezydent Trump i jego żona, ale też dwóch senatorów i prokurator generalny, którzy mieli znaczący wpływ na decyzję senatu. Kiedy ujawniono wiadomość o zachorowaniu prezydenta stacje telewizyjne oraz media społecznościowe dały upust nienawiści. Życzenia „mam nadzieję, że Trump umrze” nie należały do rzadkości. Komentarze telewizji CNN, ABC, MSNBC – czyli antytrumpowskiej medialnej spółki, nie dawały widzom wytchnienia – lekarze Białego Domu, pracownicy szpitala Walter Reed – wszyscy byli postrzegani jako uczestnicy gry prowadzonej przez prezydenta Trumpa, a bo według niektórych komentatorów – to była tylko przedwyborcza manipulacja. Tak skomentowano krótką przejażdżkę prezydenta, który opuścił szpital, aby z samochodu podziękować ludziom, którzy stali przed szpitalem trzymając banery z życzeniami zdrowia. Życzliwa reakcja prezydenta została skomentowana jako najgorsze zachowanie.

Przeciwnik prezydenta w wyborach, Biden wysłał życzenia zdrowia dla Trumpa i jego małżonki. Zrobili to również prezydenci innych państw w tym nasz prezydent Duda. Jednak takie PRZYZWOITE zachowanie było rzadkością.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Wybory korespondencjne rozpoczęły się już w niektórych stanach, a kampania zmienia się codziennie w zależności od stanu zdrowia prezydenta. Wiceprezydent Pence przejął wizyty w miastach, a prezydent Trump obiecał, że będzie w nich uczestniczyć zdalnie. W obecnej chwili kluczowy stan, czyli Floryda, pokazuje sondaże preferujące Bidena, choć republikanie liczyli tu na poparcie katolickich latynosów. Może się to jednak zmienić bo nie tylko każdy dzień, ale też każda godzina wyborcza przynosi nowe wiadomości w tym bezprecedensowym wyścigu. Większość społeczeństwa amerykańskiego jest już podzielona – komentarze nienawiści wylewające się z mediów mogą wpłynąć tylko na niewielki ułamek wyborców.

Czy media w Polsce będą przekraczały granice przyzwoitości, biorąc przykład z USA? Wielu twierdzi, że już to robią – miejmy tylko nadzieję, że dostrzegą w końcu jakąś granicę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
273SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content