Jak rozpoznać polski produkt? – „Wybieram kod 590”

Kod 590 to wybór polskich produktów oraz pozostawienie więcej pieniędzy w rodzimej gospodarce. Jak rozpoznać polskie produkty?

0
904
KOD 590

Kod 590 = polska produkcja

Czy wiesz, że kodem 590 oznaczone są produkty wyprodukowane w Polsce pochodzące zarówno od polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorców? Produkt może być bowiem wytwarzany w Polsce, ale firma może stanowić w całości własność obcego kapitału.

Jak rozpoznać więc produkty w pełni wytworzone w Polsce przez polskiego przedsiębiorcę? 

  • Oprócz kodu 590 należy szukać dodatkowych informacji o samym produkcie, a dodatkowo o jego producencie. Źródłem takich informacji może być etykieta produktu lub wiadomości w Internecie. 
  • Wybieraj jak najczęściej produkty od małych lokalnych przedsiębiorców oferujących rzemieślnicze towary i produkty regionalne,
  • Kupuj w polskich sklepach, najlepiej małych lokalnych punktach sprzedaży,
  • Korzystaj z aplikacji Pola. Wystarczy zeskanować przy jej użyciu kod kreskowy z dowolnego produktu, by dowiedzieć się więcej o firmie, która go wyprodukowała. Pola wskaże, czy dany producent opiera się na polskim kapitale, ma u nas swoją produkcję, tworzy wykwalifikowane miejsca pracy, jest częścią zagranicznego koncernu. Pomocna może okazać się także strona naszhandel.pl, która zawiera spis sklepów internetowych i stacjonarnych uwzględniając to z jakiego kraju pochodzi dana marka.

Kod 590 – jedyna gwarancja polskiego pochodzenia produktu

Pamiętaj, że tylko wybierając produkty oznaczone kodem 590 będziesz w największym stopniu wspierać polską gospodarkę. To właśnie te towary sprawiają, że w naszym kraju pozostaje najwięcej pieniędzy. Czy wiesz, że z 1 złotówki wydanej na produkt wytworzony w Polsce przez rodzimego przedsiębiorcę pozostaje aż 79 groszy w naszej gospodarce? Jeśli kupujemy zagraniczne produkty, kwota ta maleje do 26 groszy.

Patriotyzm gospodarczy – czas start!

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy..”, jak głosi nasz hymn narodowy. Codziennie podejmujemy szereg decyzji, które bezpośrednio wpływają na nasze życie, ale także na otaczającą nas rzeczywistość. Wykształcenie nawyku kupowania polskich produktów, a więc oznaczonych kodem kreskowym 590 to najlepszy sposób na świadome prezentowanie postawy patriotyzmu gospodarczego. Jako Polacy, możemy być dumni ze swojego kraju, a poprzez wybór polskich produktów przyczyniamy się do:

  • utrzymania lokalnych przedsiębiorców,
  • utrzymania polskich miejsc pracy,
  • wsparcia lokalnych samorządów,
  • zwiększenia świadomości konsumenckiej wśród innych.

Polskie produkty to gwarancja jakości!

W dzisiejszych czasami jesteśmy zalani tanimi artykułami pochodzącymi z krajów Dalekiego Wschodu, a mówienie że niemieckie najlepsze już weszło w nawyk do naszej codzienności. Najwyższa pora na obalenie tych stereotypów! Po pierwsze, tanie nie zawsze oznacza dobrą jakość. Po drugie, dobra jakość zagranicznego producenta, nie oznacza gorszej jakości polskiego przedsiębiorcy! Wybierając polskie produkty decydujesz się na wsparcie nie tylko samych producentów, ale także inwestycji na terenie całego kraju. To właśnie dzięki Twoim wydatkom na polskie towary, pieniądz cały czas krąży w gospodarce. 

Wybieraj lokalnych producentów!

Lokalni producenci są gwarancją polskiego pochodzenia produktu. Do takich należy m.in. firma BioBabalscy produkująca ekologiczne makarony, kasze oraz mąki. Kupując u nich mamy pewność, że jemy polskie zboża i wspieramy polską przedsiębiorczość. Rozejrzyj się po swoim regionie i sprawdź jak wiele innych polskich przedsiębiorców oferuje rodzime towary! Wybieraj kod 590, który jest gwarancją polskiego pochodzenia produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię