Mamy nowych ministrów zdrowia i spraw zagranicznych!

Adam Niedzielski został wybrany na stanowiska szefa resortu zdrowia, a Zbigniew Rau na stanowisko ministra spraw zagranicznych.

0
1337
Foto: https://healthcaremarketexperts.com/ oraz TVP Łódź

W dniu dzisiejszym premier powołała Adama Niedzielskiego, dotychczasowego prezesa NFZ na stanowisko Ministra Zdrowia. Niedzielski jest doktorem ekonomii, ekspert z zakresu zarządzania finansami i kontroli zarządczej. Pracował również w Najwyższej Izbie Kontroli jako doradca ekonomiczny, zajmując się kontrolami wykonania budżetu państwa. Nowy minister zdrowia zna specyfikę funkcjonowania administracji publicznej i wie, gdzie szukać nieefektywności – ocenia premier. Niedzielski zastąpi na stanowisku Łukasza Szumowskiego, który złożył dymisję 19 sierpnia. 

– Ostatnie miesiące przyniosły światu. Europie, Polsce bardzo wiele napięć i wyzwań, od pandemii koronawirusa po przesilenia na Białorusi (…). W tym czasie mamy sytuację, że chcemy podziękować bardzo dwóm osobom, które przyczyniły się do tego, że sprawy związane z ochroną zdrowia – prof. Łukasz Szumowski, i sprawy związane z polityką zagraniczną – prof. Jacek Czaputowicz – były w dobrych rękach –

mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Z kolei na stanowisko ministra spraw zagranicznych premier wyznaczył Zbigniewa Raua – obecnego przewodniczącego komisji spraw zagranicznych. W ślad za wcześniejszą zapowiedzią Jacka Czaputowicza o planowanej rezygnacji, zaproponowane zostało to stanowisko Zbigniewowi Rau już jakiś czas temu. Zbigniew Rau zastąpi na stanowisku MSZ Jacka Czaputowicza, który złożył w dniu wczorajszym dymisję.

Chciałbym podziękować dzisiaj tym dwóm odchodzącym naszym ministrom, panu profesorowi Szumowskiemu, panu profesorowi Czaputowiczowi, chciałbym też podziękować dwóm ministrom, którzy wkrótce obejmą od strony formalnej swoje resorty za podjęcie się tej niezwykle trudnej i ważnej roli ministra –

mówił premier Mateusz Morawiecki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię