Ziobro: będzie stałe wsparcie dla gmin „wolnych od LGBT”

W dniu dzisiejszym Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej zatytułowanej: "Wsparcie dla gmin skrzywdzonych przez komisarz Dalli" zapowiedział, że gminy, które wprowadziły uchwały o strefach "wolnych od LGBT" i straciły przez to środki z Unii Europejskiej, mają zapewnione wsparcie finansowe od resortu.

0
1664
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro zapowiedział dziś na konferencji prasowej stałe wsparcie finansowe dla gmin, które wprowadziły tzw. uchwały o strefach wolnych od LGBT i w wyniku tych uchwał gminy nie otrzymały środków na projekty w ramach programu „Partnerstwo miast”, o czym poinformowała ostatnio komisarz ds. równości Helena Dalli. Powód: dyskryminacja osób homoseksualnych.

edną z takich pokrzywdzonych gmin jest gmina Tuchów, której w dniu dzisiejszym minister przekazał 250 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości, czyli kwotę trzykrotnie wyższą niż została odebrana przez komisarz:

Mamy dobrą wiadomość dla tej gminy, ale też i w przyszłości dla każdej gminy, która byłaby szykanowana w ten sposób przez Komisję Europejską z przyczyn ideologicznych”

Działania komisarz ds. równości Dalii minister sprawiedliwości ocenił jako bezprawne i nieuprawnione:

„Nie ulega wątpliwości, że Polska nie jest lubiana przez niektórych polityków europejskich, którzy z dużą niechęcią podchodzą do tradycyjnych wartości, które w Polsce są wartością nadal i są szanowane przez znaczną część społeczeństwa”

Zbigniew Ziobro zapowiedział złożenie wniosku do premiera w sprawie stałego mechanizmu wsparcia dla gmin, które mają agendę prorodzinną i angażują się we wsparcie dobrze funkcjonujących rodzin, sprzeciwiając się narzucaniu sprzecznej z polską kulturą, tradycją, ale też i polskim porządkiem prawnym, ideologii LGBT plus, ideologii gender, którą forsuje Komisja Europejska:

„Chcę zwrócić się do premiera – my nie możemy takich samorządów pozostawiać samych sobie. Państwo polskie w słusznej reakcji napiętnującej działania Komisji Europejskiej będzie razem z tymi samorządowcami i mieszkańcami. Dzisiaj mówię też „jestem z wami”. Jestem też obywatelem Tuchowa w tym zakresie, jak i każdej innej gminy w Polsce, która miałaby być prześladowana przez rozgrzane ideologicznie głowy urzędników europejskich”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię