CZY SKŁADKI ZAPŁACONE ZA UBEZPIECZENIE NISKIEGO WKŁADU WŁASNEGO SĄ DO ODZYSKANIA?

Po pierwszych zebranych doświadczeniach procesowych można śmiało powiedzieć, że ścieżka procesowa do odzyskania składek zapłaconych tytułem ubezpieczenia niskiego wkładu własnego została już wypracowana, tak samo, jak udało się to w przypadku polisolokat. Oczywiście każda sprawa jest trochę inna i wymaga każdorazowo osobnej analizy, gdyż różnie różne banki postępowały. Nadto klienci różne wzory umów i aneksy podpisywali, co też nie jest bez znaczenia w każdej sprawie z osobna.

0
443
polisolokaty

Jeżeli więc zapłaciłeś składkę tytułem ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, z pewnością warto przeanalizować swoją własną sprawę, bo istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że odzyskasz swoje środki w kilka miesięcy. Niestety kolejne doświadczenia w tego typu sprawach podpowiadają, że odzyskać pieniądze można tylko w drodze przymusu sądowego, ponieważ samo wezwanie banku nic nie daje, mimo merytorycznych argumentów za polubownym załatwieniem sprawy.

Aby zorientować się w tej materii warto zapoznać się z uzasadnieniami wyroków opublikowanych w Portalu Orzeczeń Sądów Powszechnych np. I C 1354/12, I C 2565/13, V Ca 2187/14, I C 1455/13, także np. I C 1305/14/S.

Generalnie sądy uznają, że przerzucanie kosztów ubezpieczenia niskiego wkładu własnego na klienta przez bank są niedopuszczalne, a mówiące o tym postanowienia umów nie mają mocy wiążącej.

A ile można odzyskać środków zależy tylko i wyłącznie od treści danej umowy kredytowej, i jest to nawet 100% wpłaconych środków.

Stąd też sprawdź w umowie, albo na swoim koncie, ile Cię kosztowało ubezpieczenie niskiego wkładu własnego i po prostu odzyskaj zapłacone składki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię